گوشت قرمز: مفید یا مضر؟

گوشت قرمز: مفید یا مضر؟

گوشت قرمز حاوی ویتامین ها و مواد معدنی بی شماریست که برای رژیم غذایی متعادل و سالم ضروریست. اما در سالهای اخیر با مطالعاتی که حاکی از آن بود که جذب گوشت قرمز می تواند خطر سرطان و سایر بیماریها را افزایش دهد اعتبار این ماده غذایی زیر سوال رفته است.

اما آیا واقعا تا این اندازه مضر است؟ ما بررسی کردیم…

گوشت قرمز به عنوان هر گوشتی تعریف می شود که از عضلات پستانداران باشد که گاو، گوساله، گوسفند، بره و بز را در بر میگیرد. برای بسیاری از خانه داران گوشت قرمز غذای اصلی در نظر گرفته می شود.

سال گذشته در آمریکا هر آدم معمولی به طور میانگین ۴۸ کیلوگرم گوشت قرمز مصرف کرده بود. اگر چه ممکن است این مقدار زیاد به نظر برسد، کاهش چشمگیری از مصرف سرانه ۶۶ کیلوگرم در سال ۱۹۷۰ دیده می شود. اما چرا بسیاری از ما مصرف گوشت قرمز را کاهش دادیم؟

تغییر جهت به سوی غذاهای گیاهی

طبق بررسی هریس پل Harris Poll تقریبا ۸ میلیون بزرگسال در ایالات متحده گیاهخوارند. اما به نظر میرسد بسیاری از ما غذاهای گیاهی را ترجیح میدهیم چرا که آنرا سالم تر میدانیم. بسیاری از مطالعات حاکی از آن بود که غذاهای گیاهی سالم تر هستند و خطر ابتلا به دیابت نوع دوم، حملات قلبی و سکته را کاهش میدهند.

نه تنها به سبب سودمندی غذاهای گیاهی ما به سمتشان کشیده میشویم بلکه ریسک هایی برای سلامت با خوردن گوشت قرمز برای ما افزایش می یابد. در زیر نگاهی به برخی از خطرات میاندازیم.

سرطان

وقتی صحبت از گوشت قرمز به میان می آید سرطان مهمترین خطر به شمار می آید. در اکتبر ۲۰۱۵ سازمان بهداشت جهانی (WHO) گزارشی را منتشر کرد که نتیجه گیری می نمود شواهدی وجود دارد مبنی بر اینکه گوشت قرمز سبب افزایش خطر سرطان می شود.

از سویی دیگر این سازمان گوشت های فراوری شده را نیز سرطانزا اعلام نمود. آنها دریافتند هر ۵۰ گرم گوشت فراوری شده در روز تا ۱۸ درصد خطر سرطان کولون را می افزاید. روش پخت گوشت نیز اهمیت دارد. پختن گوشت در دمای بالا، سرخ کردن و کباب کردن خطر سرطان را افزایش می دهد.

نارسایی کلیه

نارسایی کلیه به این معناست که این عضو دیگر توان تصفیه مواد اضافی را از آب موجود در خون ندارد. ۶۶۱۰۰۰ نفر در آمریکا به نارسایی کلیه مبتلا هستند. دیابت و فشار خون بالا نیز شایع ترین نشانه بارز این بیماریست. در جولای ۲۰۱۶ مطالعه ای صورت پذیرفت که خبر از افزایش ریسک نارسایی کلیه در اثر مصرف گوشت قرمز میداد.

دکتر وون پوآی کوه Woon Puay Koh  از دانشگاه سنگاپور می گوید: یافته هایمان حاکی از آن است که بزرگسالان می توانند از منابع گیاهی برای تامین پروتئین استفاده کنند.

بیماریهای قلبی

بیماریهای قلبی مقام نخست را در مرگ و میر ایالات متحده دارند و سالانه جان بیش از ششصد نفر را میگیرد. رژیم غذایی ناسالم یعنی غذایی که حاوی چربی های اشباع و کلسترول باشد عاملی مهم در خطر ابتلا به بیماریهای قلبی هستند. شماری از مطالعات نشان میدهد که گوشت قرمز نیز فاکتور مهمی در این نوع بیماریها محسوب می شود.

اگر چه مطالعات بی شماری گوشت قرمز را با بیمارهای قلبی مرتبط میسازند عده دیگری از پژوهشگران این یافته را به چالش میکشند. برای نمونه مطالعه ای که به تازگی انجام شده است میگوید مصرف ۸۵ گرم گوشت قرمز سه روز در هفته منجر به افزایش عامل بیماریهای قلبی عروقی نمی شود.

چه مقدار گوشت قرمز باید بخوریم؟

به رغم شواهد بی شماری که میگوید گوشت قرمز خطری بالقوه برای سلامت است مهم است بدانیم این ماده سرشار از مواد مغذیست. برای نمونه ۱۰۰ گرم از گوشت گوساله حاوی  25درصد از ویتامین B3 و ۳۲درصد از میزان توصیه شده فلز روی است. گوشت قرمز سرشار از آهن نیز است که به جذب ویتامین B6 در مشتقات گیاهی، سلنیوم و ویتامین های معدنی کمک می کند. اما بر پایه شواهد روز توصیه می شود میزان مصرف گوشت قرمز محدود گردد.

برای نمونه انیستیتو پژوهش های سرطانی آمریکا توصیه می کند در هفته بیش از نیم کیلو گوشت قرمز مصرف نشود تا خطر ابتلا به سرطان افزایش نیابد. این در حالیست که گوشت های فراوری شده باید کاملا حذف شوند.

ثریا مرعشی

ثریا مرعشی

مترجم