نخستین آزمایش درباره رژیم غذایی نشان میدهد که رژیم های بهبود دهنده می توانند افسردگی عمیق را درمان کنند.

آزمایشی تازه از دانشگاه دیکین Deakin نشان داده است که کیفیت رژیم غذایی بهبود دهنده می تواند افسردگی عمیق را درمان کند. پروفسور فلیس جاکا  Felice Jaka  مدیر مرکز Food and Mood می گوید نتایج مطالعات تیمش بیانگر آن است که رویکرد درمانی نوینی برای افسردگی که شایع ترین و پر هزینه ترین اختلال است ایجاد شده است.

او گفت: ما میدانستیم ارتباطی شفاف میان کیفیت رژیم غذایی افراد و خطر ابتلا به افسردگی وجود دارد. در مورد کشورها، فرهنگ ها و گروه سنی نیز وضع به همین منوال است که رژیم غذایی ناسالم افزایش دهنده خطر ابتلا به افسردگیست. اما این نخستین آزمایش کنترل شده تصادفیست که به طور مستقیم به این مطلب میپردازد که آیا بهبود رژیم غذایی بر افسردگی بالینی اثرگذار است یا خیر.

این مطالعه بزرگسالانی را انتخاب کرد و به صورت تصادفی تقسیم بندی کرد که یا حمایت اجتماعی – که مشهور است برای درمان افسردگی سودمند واقع میگردد- دریافت کنند یا برای دوره ای سه ماهه زیر متخصص تغذیه باشند. به گروهی که زیر نظر متخصص تغذیه بودند در مورد رژیم غذایی اطلاعات دادند و یاریشان دادند تا کیفیت غذایشان را با تمرکز بر افزایش مصرف سبزیجات، میوه ها، غلات کامل، بنشن ها، ماهی، گوشت قرمز بدون چربی ، روغن زیتون و مغزها بالا ببرند. در حالی که مصرف غذاهای ناسالم مانند شیرینی جات، غلات تصفیه شده، سرخ کردنی ها، فست فودها ، گوشت های فراوری شده و نوشیدنی های حاوی شکر کاهش دهند.

نتیجه این مطالعه که در مجله بین المللی  BMC Medicine انتشار یافت حاکی از آن است که شرکت کنندگانی با مداخله رژیم غذایی سالم نسبت به گروهی که حمایت اجتماعی دریافت کردند کاهش چشمگیرتری در نشانه های افسردگی نشان دادند. در پایان آزمایش، یک سوم از گروه حمایتی تغذیه شرایط بهبود افسردگی حاد را نشان دادند و این در حالی بود که تنها ۸ درصد از گروه دیگر بهبود یافتند. این نتایج تغییرات در فعالیت فیزیکی یا وزن بدن را شرح نمیدهند بلکه به گونه ای تنگاتنگ ارتباط تغییر رژیم غذایی را به این موارد مربوط میسازد.

آنهایی که پایبندی بیشتری به رژیم غذایی داشتند سودمندی بیشتری را برای کاهش علائم افسردگی از خود نشان دادند. پروفسور جاکا که مدیر انجمن بین المللی پژوهش روان پزشکی تغذیه است میگوید این یافته ها استراتژی نوین مهمی را برای درمان افسردگی ارائه میکند.

در حالی که تقریبا نیمی از مبتلایان از درمانهای روانپزشکی و دارویی موجود بهره میگیرند، گزینه های جدید درمان افسردگی شدیدا مورد نیاز است. از طرفی افسردگی می تواند سبب افزایش بیماریهای فیزیکی متداولی مانند چاقی، دیابت نوع دوم و بیمارهای قلبی نیز بشود. بنابراین موفقیت در بهبود رژیم غذایی بیماران می تواند برای بیماریهای دیگر نیز سودمند واقع گردد. پروفسور جاکا میگوید نتایج این آزمایش از پژوهش های پیشین نیز حمایت می کند مبنی بر این که رژیم غذایی کلید تعیین کننده سلامت مغز و ذهن است.

ثریا مرعشی

ثریا مرعشی

مترجم