این هواپیمای فوق العاده در سی دقیقه شما را از تهران به نیویورک میرساند

این هواپیمای فوق العاده در سی دقیقه شما را از تهران به نیویورک میرساند

دوست دارید ظرف سی دقیقه با هواپیما از تهران حرکت کتید و در نیویورک باشید؟

این هواپیمای فوق سرعت که توسط چارلز بمباردیر کانادایی طراحی شده است در آینده ای نه چندان دور سفر کردن ها و زندگی همه را دچار انقلاب و تحول می کند.

او این روش را “حالت کم نفوذ” معرفی می کند، هواپیمایی که از باند معمولی استفاده می کند، به زبان ساده این هواپیما هوا را با سرعت زیاد با نوک نازل خود موج در موج می شکافد و در زمانی کوتاه به سرعت باور نکردنی سی هزار کیلومتر در ساعت می رسد، یعنی ۲۴ برابر سرعت صوت، خیلی هم زیاد نیست!

این نوع هواپیما تا چهل هزار فوت به بالا می رود، یعنی ۱۲ کیلومتر بالاتر از زمین، البته خبر بد این است که تنها ده نفر در این هواپیما جا می گیرند پس بلیط هایش گرانتر و کم یاب خواهند بود، البته تا زمانی که طرح پیشرفته تر و گسترده تر شود.

با این تحول تغییرات گسترده ای در زندگی افراد به وجود خواهد آمد، دیگر مشکل دوری راه و غربت و … مانعی برای افراد نخواهد بود، از زاویه ای دیگر نیز این مساله حائز اهمیت است، مشکل بسیاری از کلانشهرها حل خواهد شد، شما به سادگی می توانید در مکانی خوش آب و هوا زندگی کنید و برای کار به شهری مثل تهران بیایید و عصر هنگام ظرف بیست دقیقه به شهر خود بازگردید.

این هواپیما تغییرات بسیاری ایجاد خواهد کرد که مثال های آن بسیار است و ما این را به شما وا می گذاریم که تصور کنید چگونه این تکنولوژی می تواند زندگی ما و اطرافیان را تغییر دهد، البته زیاد هیجان زده نشوید، بگذارید ببینیم کی این هواپیما به بازار خواهد آمد.

سعید ریاضی

سعید ریاضی

مترجم