پنج نشانه درباره اینکه دفتر کارتان به لحاظ روانی ناسالم است

پنج نشانه درباره اینکه دفتر کار شما به لحاظ روانی ناسالم است.

آیا از شغلتان متنفرید؟ ممکن است محیط کار مسمومتان را مقصر بدانید. اگر محل کار به لحاظ روانی ناسالم باشد می تواند سبب بروز استرس، اضطراب و افسردگی کارمندان شود. مارتین شاین Martin Shain در سال ۲۰۱۲ گزارشی را به کمیته سلامت روانی کانادا ارائه داد و گفت حتی افرادی بدون بیماری روانی می توانند این موضوع را در نتیجه کارکردن در محیط های به لحاظ روانی ناسالم تجربه کنند.

اگر صبح ها از رفتن به محل کارتان وحشت دارید حتما نشانه های فیزیکی مانند سردرد و معده دردهای مکرر و بدون توضیح را تجربه کرده اید. یا در حالتی قرار میگیرید که مدام غر میزنید و ممکن است خود محل کارتان به لحاظ روانی ناسالم باشد.

در اینجا به پنج نشانه ای میپردازم که باید مراقب باشید.

  • رئیس تان کارکردن شما را به صورت ذره بینی مدیریت میکند.

مدیران موفق به محصول نهایی علاقمندند. به کارفرمایانی که سعی در کنترل همه جنبه های کار دارند کافرمای ذره بینی می گویند. برای مثال شما بهترین کارتان را با خواندن گزارش های کاغذی انجام میدهید در حالی که برخی مطالب را هایلایت می کنید و در حاشیه آن برگه، نکته های مهم را یادداشت میکنید. بسیار خسته کننده می شود اگر به شما گفته شود گزارش ها را از مانیتور کامپیوترتان ببینید. این گفته می تواند مانع خلاقیت شما نیز بشود و در نتیجه ممکن است سطح عملکردتان پایین تر از همیشه از آب درآید.

بهترین تمثیل درست کردن ساندویچ کره بادام زمینی و ژله است. با کدام یک شروع میکنید؟ کره بادام زمینی یا ژله؟ آیا برای ژله از قاشق استفاده میکنید یا کاردی که با آن کره بادام زمینی را برداشتید؟ راههای بی شماری برای درست کردن این ساندویچ وجود دارد اما نهایتا طعم همه آنها یکسان است. پس چرا کار سرآشپز را با ذره بینی مدیریت کردن، کند می کنیم؟ اگر شما آن سر آشپز بودید و مانع از آن می شدند که به راحتترین و پربارترین شیوه کارتان را انجام دهید استرستان بالا میرفت.

  • مانع از دسترسی شما به اطلاعات مهم می شوند.

مدیران موفق و تاثیرگذار با کارمندانشان به راحتی در ارتباطند و آنها را در جریان چرایی و چگونگی اتخاذ تصمیم قرار میدهند. بسیار دشوار است در محیطی کار کنید که تصمیم گیریها به نظر دلبخواهی می آیند. مدیران و کارفرمایان پنهانکار اغلب حس ناامنی و درجه دوم بودن به کارمندانشان میدهند.

آیا مدیرتان مسائل محل کار و تصمیم گیریها را با شما در میان میگذارد یا درباره آنچه تاثیر مستقیم بر زندگی کاریتان دارد گیج و سردرگم می شوید؟

  • مدیرتان در جایی که شایسته تحسین هستید به شما بهایی نمیدهد.

آیا هنگامی که کاری را به خوبی انجام میدهید مدیرتان قدرتان را میداند؟ اگر اینطور نباشد درست مانند یک سیلی به صورت شماست. قدرشناسی یکی از نیازهای اصلی انسانهاست. کارمندان به اظهار قدرشناسی به خاطر عملکرد درخشانشان پاسخ نشان میدهند و آنرا تاییدی بر ارزشمند بودن کارشان تلقی مینمایند. هنگامی که آنها مورد تقدیر واقع نشوند بهره وریشان کاهش میابد همانطور که سطح استرسشان افزایش و رضایت از کارشان کاهش میابد. شناسایی کار درست می تواند رسمی یا غیر رسمی باشد. اما باید رخ دهد. حتی گفتن ” کارت عالیست” یا “متشکرم” هم اهمیت پیدا می کند. هنگامی که به خاطر کار سخت و نوآوری شما، دیگری تشویق میشود بسیار دلسرد کننده است.

  • احساس می کنید نمی توانید نه بگویید.

همه ما شنیده ایم که باید مانند بازیکن یک تیم باشیم و نباید از فداکاری برای انجام کارمان سر باز زنیم. اما سرحدی نیز وجود دارد که برای هر کارمند این سر حد متغیر است. برای مثال ممکن است مدیرتان ساعت ۶ صبح به شما زنگ بزندو این کار به نظرتان نامعقول جلوه نکند اما برای بسیاری دیگر کاملا ناموجه در نظر گرفته شود. اگر به صورت روزمره مجبورید برنامه های زندگیتان را کنسل کنید تا به قرارهای دقیقه نود یا پروژه های عجله ای رسیدگی کنید، تحلیل می روید. چنان چه نتوانید بدون ترس از دست دادن کارتان بگویید : نه برام مقدور نیست…جایگاهتان غیرقابل اشغال است. پس اگر خانواده و دوستانتان متوجه گردند هیچ وقت برای بودن در کنارشان حضور ندارید چون مجبورید برنامه هایتان را برای کارتان کنسل کنید، ممکن است رئیس تان نامعقول باشد. یک اتفاق غیرمنتظره در مورد کارتان ایجاد کننده الگو نیست. اما اگر این اتفاق به کرات رخ دهد از سویی سطح استرستان بالا می رود و از سویی دیگر کیفیت زندگیتان تقلیل می یابد.

  • کارفرمایتان از حقوق قانونی شما آگاه نیست.

همه کارکنان در محل کارشان دارای حقوقی هستند. از جمله اینکه محیط کارشان عاری از تبعیض و آزار و اذیت باشد. اگر حقوق قانونی تان نادیده گرفته می شود بهترین کار، مشاوره گرفتن از وکیلتان است یا اینکه به دنبال کاری دیگر بروید.

ثریا مرعشی

ثریا مرعشی

مترجم