بوی بد سیر

رهایی از بوی بد سیر

حتی اگر دوستتان قسم بخورد که دندانهایش را دوبار مسواک کرده است شما می توانید به راحتی بگویید که سیر خورده است. این بدان سبب است که سیر خرد شده یا له شده( شیوه ای که معمولا به آن شکل خورده می شود) چهار ترکیب سولفوری فرار آزاد می کند که سیستم بویایی ما به ویژه به آن بسیار حساس است.

اصلی ترین مظنون آلیل متیل سولفید است که سوخت و سازش از سایر ترکیبات آهسته تر است و بنابراین از یک سو زمان طولانی تری و از سوی دیگر با غلظت بیشتری در بدن باقی می ماند. پس از خوردن سیر، این ترکیبات نیرومند وارد جریان خون می شوند سپس تبخیر شده و به سوی ریه می روند.

نتیجه: تنفس بد بو!

نخستین بار این پدیده در سال ۱۹۳۶ گزارش شد. از طریق لوله متصل به معده به بیماری سوپ حاوی سیر داده شد. به رغم آنکه غذا وارد دهانش نشده بود بوی بد از تنفس او به مشام میرسید. شریل بارینگرSheryl Barringer استاد دانشگاه اوهایو می گوید: ” ۲۴ ساعت پس از مصرف سیر همچنان می توانید بوی آن را حس کنید.”

حتی عرق شما نیز به سبب وجود ترکیبات فراری که از منافذ پوست خارج می شوند می تواند حاوی بوی سیر باشد. ( همین اتفاق در مورد ادویه ها و سایر ترکیباب فراری می افتاد که سوخت و سازشان در بدن به کندی رخ می دهد.) بارینگر می گوید برای کم کردن شدت و ماندگاری این ترکیبات آزار دهنده پس از مصرف غذای حاوی سیر، سیب یا نعنای خام بجوید. هر دوی اینها به سبب داشتن ترکیبات پلی فنلیک، ثابت شده است که ترکیباب فرار سیر را خنثی می کنند. خوردن جعفری و نوشیدن شیر به ویژه همراه غذایمان مانند آب لیموترش و چای سبز کمک به برطرف کردن بوی بد از تنفس مان می کنند. اما مسواک کردن و استفاده از نخ دندان نیز به همان اندازه حائز اهمیت است. بارینگر می گوید اگر هنوز ذره ای ازاین غذاها میان دندانهایتان گیر کرده باشد همچنان تنفس تان آغشته به بوی سیر خواهد بود.

ثریا مرعشی

ثریا مرعشی

مترجم