چگونه غذاهای سالم افراد را به زیادروی در خوردن سوق میدهد.

مطالعه دانشگاهی تازه‌ای میان رژیم غذایی دوره کودکی و سلامت در بزرگسالی پیوند برقرار می‌کند

کریستن ال

Kristen L

پژوهشی تازه نشان میدهد که رژیم دوره کودکی می‌تواند به طور کامل در بزرگسالی تاثیرگذار باشد. مطالعه UC Riverside دریافت که خوردن شکر و چربی اضافه به عنوان یک کودک می‌تواند به طور دائم باکتری‌های دستگاه گوارش را دستخوش تغییرکند. پژوهشگران کشف نمودند که این یافته پابرجاست حتی اگر آن شخص بعدها در زندگی سالمتر غذا بخورد. مقاله‌ای که این مطالعه را بر روی موشها خلاصه می‌کند به تازگی در Journal of Experimental Biology منتشر شده است.

این مطالعه پیشگامانه آشکار ساخت که موشهای بالغی که در کودکی تغذیه ناسالم داشتند بعدها تنوع کمتری از میکروبیوم‌ها را دارا بودند. افزون بر آن، این موشها کاهشی در تعداد باکتریهای دستگاه گوارش نیز داشتند.

فیزیولوژیست تکاملی تئودور گارلند گفت: “ما بر روی موشها مطالعه کردیم، اما اثری که مشاهده‌اش نمودیم بر روی کودکانی که تغذیه‌ای غربی، مملو از شکر و چربی، داشتند نیز به همین منوال است و میکروبیوم‌های دستگاه گوارش آنها همچنان پس از گذشت شش سال از بلوغ تحت تاثیر رژیم غذایی دوره کودکی قرار داشت.”

میکروبیوم‌ها متشکل از مجموعه باکتریها، قارچها، انگلها و ویروسهای زنده در دستگاه گوارشی انسانها و حیوانات هستند. اکثر این میکروارگانیسمها در روده قرار دارند و به تقویت سیستم ایمنی کمک می‌کنند. آنها در تجزیه غذا و ساخت ویتامین و مواد معدنی حیاتی نیز دست دارند.

بدن سالم متشکل از ارگانیسمهای پاتوژنیک و موثر است. اما رژیم غذایی ناسالم، استرس، سبک زندگی بی‌تحرک، بیماری یا مصرف آنتی‌بیوتیک می‌تواند این تعادل را بهم زند. سپس بدن به این سبب که سیستم ایمنی نمی‌تواند کارکرد مناسبی داشته باشد در برابر بیماری آسیب‌پذیر می‌شود.

این مطالعه چگونه کار کرد؟

رژیم دوره کودکی

این تیم پژوهشی موش‌ها را به چهار گروه متفاوت تقسیم نمودند و تاثیر باکتریهای دستگاه گوارشیشان را در این مطالعه مشاهده کردند. این چهار گروه به قرار زیر بودند:

گروه اول تغذیه‌ای سالم و استاندارد داشتند

گروه دوم رژیم غذایی ناسالم “غربی” را دنبال کردند

به گروه سوم چرخ گردان برای ورزش دادند

گروه چهارم نیز دسترسی به ورزش نداشتند

پس از گذشت سه هفته، با رژیم غذایی ویژه یا روتین ورزش، موشها به رژیم معمولی خود بازگشتند. آنها همانطور که برای موشهای آزمایشگاهی استاندارد است به روال ورزش نکردن برگشتند. پس گذشت دوره چهارده هفته‌ای، این تیم میزان و تنوع باکترهای دستگاه گوارشی را در موشها زیر نظر گرفتند.

مطالعه بر روی رژیم غذایی دوره کودکی و اثر آن بر روی باکتریهای دستگاه گوارشی چه چیزی را آشکار ساخت؟

این تیم دریافت که در موشهایی با تغذیه غربی تعداد باکتریهایی مانند موریباکولوم به مراتب کمتر هستند. این نوع باکتری به متابولیسم کربوهیدراتها کمک می‌کند، که منبع پایداری از انرژی را برای سلولها تضمین می‌کند. تجزیه و تحلیل تیم یادشده آشکار ساخت که باکتریهای دستگاه گوارشی به میزان ورزش موشها نیز پاسخ نشان میدهند.

باکتری موریباکولوم در موشهایی با تغذیه سالم که دسترسی به چرخ گردان برای ورزش هم داشتند افزایش یافت. اما در موشهایی با تغذیه غربی فارغ از اینکه ورزش می‌کنند یا نه کاهش یافت. تیم مذکور بر این باور است که این باکتری و باکتریهایی از این خانواده حتی بر میزان انرژی میزبان خود نیز اثرمی‌گذارند. پژوهشگران همچنان در پی مطالعه دیگر کارکردهای این نوع باکتریها هستند.

یک مطالعه دیگر دریافت که گونه‌ای بسیار مشابه باکتری موریباکولوم در پی پنج هفته تمرین با تردمیل افزایش یافت. این مطلب حاکی از این آن است که صرفاً ورزش هم می‌تواند بر شمار حضور این باکتری تاثیر بگذارد.

اما پژوهشگران یوسی ریورساید دریافتند که رژیم غذایی دوره کودکی بسیار بیش از عادات زودهنگام ورزشی بر روی میکروبیوم اثر می‌گذارد. تیم گارلند با گرفتن نمونه‌های بیشتر طی این دوره مطالعاتی، در پی این است که آزمایشهای دیگری نیز درباره این مطلب انجام دهد. این کار به آنها اجازه خواهد داد تا بینش گسترده‌تری به دست آوردند که چه موقع میکروبیوم آغاز به تغییر می‌کند و این تغییرات تا چه مدت ادامه می‌یابد.

پژوهشگران می‌گویند صرفنظر از اینکه این تغییرات نخستین بار چه موقع رخ می‌دهند، اثرات درازمدت میکروبیوم شدید بودند. در این مطالعه آنها متوجه شدند که پس از گذشت چهارده هفته، میکروبیوم موشها همچنان به سطح نرمال خود برنگشت.

گارلند می‌گوید این مطالعه می‌تواند این گونه جمع‌بندی گردد: “شما نه تنها آن چیزی هستنید که میخورید، بلکه آن چیزی که در کودکی خوردید نیز هستید!”

رژیم غذایی دوره کودکی در تندرستی کلی افراد نقش به سزایی ایفا می‌کند

جالب است بدانید که آنچه میخورید نه تنها بر سلامت فیزیکی شما که حتی بر روی سلامت عاطفی‌‌تان نیز اثرگذار است. متاسفانه، امروزه بسیاری از کودکان به سبب فقر، اثرات والدینی و فاکتورهای دیگر بدون دریافت مواد غذایی حیاتی رشد می‌کنند. نرخ چاقی نه تنها در کشورهای غربی که حتی در کشورهای در حال توسعه نیز روندی صعودی دارد. مطابق گزارشها سطح چاقی طی چهل سال گذشته به سبب رژیم غذایی ناسالم و ورزش نکردن افزایش یافته است. نکته قابل توجه این است که رژیم غذایی دوره کودکی بر روی زندگی شخصی در بزرگسالی اثر می‌گذارد و خوردن غذاهایی با ارزش غذایی ناچیز آنها را در معرض ریسک بیماریهای روانی و فیزیکی قرار می‌دهد. از آنجا که ۷۰% سیستم ایمنی ما در سیستم گوارشی جای دارد، منطقیست که میکروبیوم‌های کارآمد با سلامت بهتر همسبتگی دارند. مطالعه‌ای دیگر نشان می‌دهد که رژیم غذایی دوره کودکی که غنی از پروتئین و فیبر باشد موجب افزایش باکتریهای دستگاه گوارشی و در نتیجه ایمنی بدن می‌گردد.

اکثر مردم می‌دانند که خوردن غذاهای فراوری شده، پر شکر و پر چرب برایشان مشکلات سلامتی به بار می‌آورد. اما دانشمندان به تازگی آغاز به درک این موضوع کرده‌اند که تغذیه چگونه بر باکتریهای دستگاه گوارش و سیستم ایمنی بدن اثر می‌گذارد. جای امید است که این پژوهش والدین را تشویق کند که برای افزایش میکروبیوم کودکانشان به آنها تغذیه سالمی بدهند. اگر کودکان نیز عادات سلامتی زودهنگام در زندگی را فراگیرند، تا بزرگسالی از آن پیروی خواهند کرد. از آنجایی که رژیم غذایی بیش از ورزش کردن بر روی دستگاه گوارش اثر می‌گذارد، والدین نیز باید در وعده‌های غذایی بر روی مواد غذایی سالم تاکید کنند.

مترجم ثریا مرعشی

مترجم ثریا مرعشی

لینک مقاله