چگونه غذاهای سالم افراد را به زیادروی در خوردن سوق میدهد.

اعتبار علمی مقالات سایت علوم نیوز

 تفاوت سایت علوم نیوز با سایر سایتهای خبری دیگر در اعتبار علمی مقالات این سایت می باشد، سایت علوم نیوز با استفاده از معتبرترین منابع خبری و بررسی منبع علمی گزارش منتشرشده در آن خبرگزاری اقدام به ترجمه و نشر آن در سایت می نماید.

یکی از اعتراضهای رایج مردم در خصوص اخبار علمی ضد و نقیض بودن و متغیر بودن آن در طول زمان می باشد، مثلا در خصوص این که آیا چای مفید است یا ضرر دارد، گوشت قرمز بخوریم یا نه؟ و بسیاری دیگر از اخباری چنین که در مقالات مختلف آرا و گزارشهای مختلفی در خصوص آن می خوانیم و می شنویم.

دلیل اصلی این تفاوتها منابع مختلف گزارشها و مقالات می باشد، بسیاری از مقالات ظاهرا علمی که می خوانیم صرفا نظر یک شخص می باشد بر اساس شنیده های خود و یا تجربیات شخصی خود، یا بر اساس تحقیق ناقص و غیر علمی که اغلب هدفمند و با پیش ذهنیت نسبت به نتیجه آن تحقیق می باشد.

در صورتی که شما اخبار را از منابعی که اعتبار علمی دارند دنبال کنید خواهید دید که گزارشهای علمی در طول زمان تغییراتی داشته اند اما بسیار اندک می باشند و بسیاری از تحقیقات جدیدی که صورت می گیرد در خصوص موضوعی که قبلا مورد بررسی قرار گرفته فقط زاویه های جدیدی را کشف می کند و در تضاد با تحقیقات پیشین نمی باشد.

یکی دیگر از مسائلی که باعث می شود اخبار ضد و نقیض علمی بخوانیم گزارشهای طب سنتی در خصوص بهداشت و تغذیه می باشد که گاه در تضاد با مقالات علمی دنیای مدرن می باشد.

در صورتی که علاقه مندید وقت خود را صرف خواندن اخباری بکنید که اعتبار علمی دارند و از منابع معتبر علمی جهان ترجمه شده اند را بخوانید به سایت علوم نیوز مراجعه نمایید و از آخرین، جالب ترین و معتبرترین اخبار علمی جهان مطلع بشوید.